Kontakta oss

Maria Parkskolan
251 89 Helsingborg

Besök oss
Östra Allén 8 (år 4-5 och samverkan)
Visa på karta

Kullavägen 130 (år 6-9)
Visa på karta

Västra Allén 3-7
Visa på karta

Expedition

Annika Lindberg, administratör F-5 och fritids
annika.lindberg2@helsingborg.se
Telefon: 042-10 54 79

Malin Söderman, administratör åk 6-9 (Kullavägen 130) och samverkansklass
malin.soderman@helsingborg.se
Telefon: 042-10 57 68

Skolledning

Thomas Blomsterberg, rektor och ansvarig åk 6
thomas.blomsterberg@helsingborg.se
Telefon: 042-10 61 37

Jeannette Persson, biträdande rektor åk 7-9
jeannette.persson@helsingborg.se
Telefon: 042-10 36 34

Mattias Svensson, biträdande rektor åk 4-5 och samverkan
Mattias.Svensson2@helsingborg.se
Telefon: 042-10 33 95

Frida Sander, biträdande rektor F-3
frida.sander@helsingborg.se
Telefon: 042-10 56 07

Pernilla Prahl, biträdande rektor F-3 och ansvarig för fritidshemmet
pernilla.prahl@helsingborg.se
Telefon: 042-10 51 39

Fritidshem

Falken 042-102258
Svalan 042-104458
Örnen 042-107611
Lärkan 042-106588
Klubben 0708-643284